Як будується дерев’яний будинок
Будинки з дерева почали будувати з незапам’ятних часів, і до наших днів збереглося знання про корисні властивості деревини і її прекрасних будівельних якостях. Дотепер дерево вважається одним з найбільш затребуваних будівельних матеріалів, а будівництво дерев’яних будинків втрачає свою популярність з появою більш сучасних синтетичних матеріалів.
Звичайно, принципи будівництва дещо змінилися, та й деревину тепер використовують не так, як раніше, в чистому вигляді, а якісно пропитують спеціальними складами, які знижують її займистість, але не відображаються на екологічності матеріалу.
Але це все потім. Дерев’яний будинок, як і будь-який інший, починається з надійного фундаменту. Сьогодні фундамент під будівництво дерев’яних будинків може бути будь – стрічковий, стовпчастий, заливний, збірний залізобетонний – головне, щоб конструкція відрізнялася високою міцністю і була споруджена з урахуванням маси всього будинку і особливостей клімату. Крім того, при будівництві фундаменту важливо враховувати геологічний розріз місцевості і несучу потреба грунту.
Після того, як фундамент готовий, викладаються стіни. Будівництво дерев’яних будинків не займає багато часу, тому, бригада досвідчених будівельників може виготовити та змонтувати базовий комплект будинку протягом одного-трьох місяців, залежно від його площі.
Наступним важливим етапом будівництва дерев’яного будинку стане монтаж даху. На дах покладається велике навантаження – він має захищати будинок від вогкості і перепадів температури, а також виконувати естетичну функцію, надаючи вашому дерев’яному будинку завершений вигляд в тому чи іншому стилі.
Після того, як будинок буде підведений під дах, необхідно буде провести всі інженерні комунікації, що включають в себе опалення, водопровід, каналізацію, зв’язок, сигналізацію – все, що ви вважаєте за потрібне. У цей же час можна приступати і до чорнової обробки будинку.
Чорнова обробка при будівництві дерев’яних будинків є своєрідним кордоном між самим будівництвом і створенням інтер’єру, унікального стилю вашого будинку. Після чорнової обробки приходить час обробки чистової, що включає в себе обробку стін і стель, настил підлоги, фарбування поверхонь. Іншими словами, на цьому етапі ви займаєтеся дизайном.
Фахівці радять якомога ретельніше поставитися до вибору матеріалів на кожному етапі, так як при будівництві будинку не буває неважливих деталей. Починаючи з фундаменту і закінчуючи дахом, ваш будинок повинен нести вам комфорт і надійність.

Шість причин з будівництва будинку з дерева
Вибираючи матеріал для будівництва приватного будинку, кожен намагається знайти оптимальне поєднання ціни та якості, враховуючи при цьому і технічні характеристики бажаного матеріалу. Кращим вибором для будівництва екологічно чистого і затишного будинку буде деревина. Вона має масу переваг перед матеріалами штучного походження:
1. Екологічно чистий, натуральний матеріал. Будівництво дерев’яних будинків з екологічно чистого матеріалу позитивно відзначиться на вашому здоров’я, а його натуральне походження дозволить будинку «дихати» завдяки здатності деревини пропускати через себе повітря і оновлювати повітряний простір всередині будинку.
2. Теплий дім. Завдяки тому, що деревина прекрасно зберігає тепло, будівництво дерев’яних будинків дозволяє істотно заощадити на утеплені і на опаленні конструкції.
3. Гарний зовнішній вигляд. Деревина володіє унікальним малюнком і фактурою, тому, поверхні, оброблені цим матеріалом, не потребують в додатковому декоруванні, що веде до скорочення витрат на обробку.
4. Легкий будинок. Дерево легше, ніж багато сучасних штучні матеріали. Отже, можна заощадити на фундаменті, не роблячи його занадто потужним.
5. Незалежність від клімату і пори року. Будівництво дерев’яних будинків не вимагає особливих кліматичних умов, і будинки з дерева можна будуватив будь-який час року, тоді як інші будівельні матеріали залежать від температур.
6. Безпечний дім. Еластична структура деревини робить дерев’яні будинки стійкими до землетрусів і безпечними для вашого життя, антипіренне просочення знижує займистість деревини до рівня сучасних будівельних матеріалів, що не зменшуючи при цьому екологічної чистоти.

Типи будинків з дерева
Ми часто бачимо красиві будинки, які зовсім по-різному виглядають як зовні, так і внутрішньо, однак виконані з одного і того матеріала – дерева. Багато в чому відмінності в зовнішньому вигляді обумовлені традиціями, успадкованими тим чи іншим народом, адже будівництво дерев’яних будинків сягає своїм корінням сивої давнини. Багато в чому також на зовнішній вигляд будівель впливають сучасні віяння в дизайні.
Але як би не виглядав дерев’яний будинок, він все одно залишається теплим, «дихаючим» і екологічно чистим, даруючи своїм жителям особливу здорову атмосферу. І дерев’яні будинки особливо цінуються людьми, які цінують своє здоров’я і домашній затишок.
Залежно від обраних матеріалів і технології будівництва, існує кілька видів дерев’яних будинків:
• Дерев’яні будинки каркасного типу. У цьому випадку будівництво дерев’яних будинків увазі встановлення каркаса з бруса, між ребрами якого викладається будь-який інший матеріал, посилений утеплювачем. Цей тип будинків найдешевший серед усіх дерев’яних будинків через присутність в утеплювачі стін синтетичних матеріалів. Конструкція міцна і тепла, зводиться в максимально стислі терміни.
• Дерев’яні будинки з оциліндрованих колод. Будівництво дерев’яних будинків подібного типу незмінно є предметом загального захоплення, тому що подібні будови дуже красиві і виглядають так, немов зійшли з картин минулих років. Акуратні, приємно пахнуть стіни будинків з оциліндрованих колод не вимагають додаткової обробки.
• Дерев’яні будинки з профільованого бруса найбільш затребувані на ринку екологічного житла і мають низку незаперечних переваг перед іншими видами будов. Такі будинки мають більш високими теплозберігаючих властивостями і, як результат, більш економічні в експлуатації. Красою і витонченістю будівництво дерев’яних будинків з бруса не поступається двом вище переліченим типах будинків, при цьому такі будинки мають достатньо жорстку конструкцію і можуть зводитися в сейсмонебезпечних зонах.
Будівництво дерев’яних будинків не тільки дозволяє нам зробити вибір на користь екологічно чистого житла підвищеної комфортності, а й втілити в життя будь-яку дизайнерську ідею завдяки використанню сучасних технологій