• Фасадні роботи – комплекс заходів, спрямованих на монтаж, демонтаж, обробку, реставрацію, очистку та інші дії над фасадом будівлі.
  Фасад, якщо пояснити доступною мовою – це сторона будинку. Багато помиляються вважаючи, що фасад – лише фронтальна сторона, «обличчя» будинку. Насправді ж розрізняють кілька типів фасадів – головний, боковий, дворовий, вуличний, садовий та інші. Фасади також розрізняються за способом обробки, найбільш поширеними є «мокрий» і вентильований фасади, до того ж можлива комбінація цих видів, виконаних на одній будівлі.
  Види обробки фасадів
  Сучасний будівельний ринок надає широкий вибір різних оздоблювальних матеріалів і технологій декорування фасадів. На даний момент існує кілька видів обробки індивідуальних будинків, що користуються особливою популярністю:
 • декоративна оздоблювальна штукатурка;
 • облицювальна цегла;
 • клінкерна плитка і керамограніт;
 • будь-які види сайдингу (дерев’яний, вініловий);
 • натуральний або штучний камінь;
 • фасадні касети;
 • сендвіч-панелі.
  Розглянемо докладніше кожен з цих видів обробки.
 • Оздоблення фасадів штукатуркою
  Це один з найстаріших способів облагороджування і утеплення фасаду. Сучасні штукатурки дозволяють створювати фактурні поверхні, які в подальшому можуть бути пофарбовані. Основне призначення штукатурки – вирівнювання стін. Сьогодні для цих цілей використовуються різні будівельні суміші: цементно-піщаний розчин, гіпсова суміш або вапняний розчин. Оштукатурювання зовнішніх стін є досить трудомістким процесом. А для бездоганного результату потрібно використовувати суміші підходящого складу і властивостей.
 • Фасади будинків з лицьової цегли
  Найдавнішим екологічно чистим матеріалом вважається цегла. Він відмінно зберігає тепло, дихає і не горить. Лицьова цегла дещо відрізняється від будівельного. У наш час лицьову цеглу виготовляється шляхом надсильного стиснення під тиском суміші з цементу і вапняку-черепашника.
  Структура фасадів будинків з лицьової цегли
  Кладку такої цегли можна починати вести не нижче 70 см від рівня землі при обов’язковій наявності горизонтальної гідроізоляції фундаменту, інакше матеріал буде вбирати в себе вологу. Будівельна послуга з облицювання фасадною цеглиною коштує не мало, оскільки вимагає певних професійних навичок. Зате в результаті ваш будинок стане не тільки красивим, але і досить теплим.
 • Камінь в облицюванні фасадів
  Одним з найбільш довговічних і естетично привабливих матеріалів є натуральний або штучний камінь. Облицювання фасадів каменем може бути як часткової, так і суцільний. Оздоблення фасаду будинку допомогою монтажу оздоблювального каменю – процес трудомісткий і дорогий. Від того, наскільки якісно була виконана облицювання, залежить довговічність і естетичність покриття. Неякісно виконане облицювання може з часом відшаровуватися, викликаючи часткове обвалення конструкції і навіть корозію і гниття стін.
 • Фасадні касети
  Облицювання житлових будинків фасадними касетами також відноситься до системи вентильованих фасадів. Касетні фасади довговічні і практичні, а також прості у догляді і монтажі. Матеріал касет – оцинкована сталь з полімерним покриттям. Завдяки такому покриттю забарвлення касет може бути різною, що дозволяє підібрати колір на ваш смак. Монтаж навісних фасадів з касет виконується аналогічно монтажу керамограніта в системі вентильованих фасадів.